GENZA’DA VERİLENEĞİTİMLERİN AMACI

“Bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. Kaba bir şekilde yemek yiyorlar. Yetişkinlere karşı saygısızlar. Ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar.”

AristotelesM.Ö 350

Eğitim sadece ders kitaplarında bulunan bilgileri aktarmak değildir. Genza’da Z Kuşağına özel eğitim konseptleri oluşturarak Yabancı Dil, Rehberlik, STEM, MAKER ve Kulüp derslerinde(E-Spor, Youtuber, Dijital Para, Satranç ve Akıl oyunları, Uzay ve Astronomi, Müzik) hazırlanan özel ders içerikleri ile amacımız, öğrencilerimizin edindikleri bilgileri yetkin bir şekilde kullanabilmelerine, öğrenileni muhakeme etmelerine, hepsinden önce “Öğrenmeyi Öğrenmelerine” yardımcı olmaktır. 

Düşünsel, sosyal, duygusal beceriler bireylerin yaşam başarısı için temel becerileri geliştirmesine yardımcı olan süreçlerdir. Bu beceriler hepimizin kendimizle, ilişkilerimizle ve işimizle etkili ve ahlaklı biçimde baş etmek için ihtiyaç duyduğu becerileri öğretir. Bu beceriler duygularımızı tanıma ve yönetme, diğer insanlar için ilgi ve alaka geliştirme, olumlu ilişkiler kurabilme, sorumluluğunu alabildiğimiz kararlar verebilme ve zorlayıcı durumlarla yapıcı ve etik biçimde baş edebilmeyi içerir. Bu beceriler bireylerin kızgınken sakinleşmelerini, arkadaş edinmelerini, çatışmaları saygılı biçimde çözmelerini, etik ve güvenli tercihler yapmalarını, sağlıklı ve mutlu yaşamalarını sağlayan; dünyanın her yerinde yaşam boyu başarılı olabilmeyi mümkün kılan becerilerdir.

Günümüzde her neslin tanımlayıcı bir etiketi ve bu etiketlerle ilişkili olarak da birtakım özellikleri bulunuyor. X, Y ve Z kuşakları aslında doğum yıllarına göre sınıflandırılıyor. Tabii ki farklı yıllarda doğan bireylerin, fikirlerinde ve dünya görüşünde de büyük farklılıklar ortaya çıkıyor. Z kuşağı ise en yeni kuşaklardan birisi. Bu nedenle bu kuşağın temsilcileri oldukça modern görüşlere sahip, toplumsal konulara duyarlı ve son derece bilgililer. Nitekim tüm dünyada sosyo-ekonomik bazı şartlardan dolayı, bu kuşağın temsilcileri gelecekleri hakkında kaygılı. Amacımız Z Kuşağı Akademisinde bu kaygıları anlayıp onlara özel hazırlanan öğrenme ve gelişme ortamlarında Z Kuşağının akademik başarısına katkı sunmak ve geleceğin yetkin bireyleri olmaları için etkili eğitimler vererek, doğru yönlendirmelerle onları bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlamak ayrıca Z Kuşağı ile etkili iletişim kurmaları için ebeveynlere ve eğitim kurumlarına bu alanlarda danışmanlık yapmaktır.

“Günümüzün gençleri öyle umursamaz ki ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. Bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. Şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. Çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.”

HeseiodM.Ö. 800
Whatsapp Bilgi Hattı
1
Whatsapp İletişim Hattı
GENZA (Z KUŞAĞI AKADEMİSİ) İLETİŞİM
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?