GENZA'DA

Z KUŞAĞINA ÖZEL KULÜPLER

GENZA > Z KUŞAĞINA ÖZEL KULÜPLER

Z KUŞAĞINA ÖZEL KULÜP ÇALIŞMALARI

Çağın gereklerine uygun becerilerle donanmış dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuzda, bu vizyonu hayata geçirmek anlamında en önemli projelerimizden birisi de Z Kuşağına Özel Kulüp Çalışmaları’dır.

Z Kuşağını Z Kuşağı yapan yeteneklerini geliştirmeleri için onlara sunulan kulüplerde öğrencilerimiz E-Spor, Youtuber, Dijital Para, Uzay ve Astronomi, Satranç ve Akıl Oyunları, Müzik alanlarında eğitimler alarak hayallerini kurdukları eğitimleri alacaklar ve yeteneklerini geliştirerek bu alanlarda profesyonel deneyimler yaşayacaklar.

E-SPOR

Video oyunları on yıllardır çocukların ve genç yetişkinlerin atari ve oyun konsolları ile başlayıp, bilgisayarlar ile devam eden süreçte ilgisini her geçen gün artarak çekmeye devam etmiştir. Özellikle son birkaç yıldır profesyonel spor kulüplerinin de e-spora ciddi yatırımlar yapmaya başlaması ve farklı oyunlar ile e-spor ligleri düzenlenmesi ile bu ilgi çok daha fazla artış göstermiş, çocuk ve genç yetişkinler bilgisayar oyunu oynamaktan öte Twitch ve Youtube gibi platformlar aracılığı ile sevdikleri oyuncuları, destekledikleri takımları takip etmeye başlamıştır. Bu artan ilgi ile beraber bazı ebeveynlerde özellikle uzun süre kullanım ve aksiyon oyunları nedeniyle çocuklarının teknoloji bağımlısı olabileceği, şiddete yönelebileceği gibi bir takım endişeler görülmeye başlamıştır. Peki gerçekten bu ilgi zararlı mı yoksa doğru kullanımı ile çocuklarımıza istendik, günümüz dünyasında geçerli bazı davranışlar kazandırabilir miyiz?
Profesyonel Lisanslı E-Spor eğitimleri GENZA’da!

YOUTUBER (VLOGGER)

Kamera karşısında konuşmaktan hangi ekipmanları kullanacağınıza, video paylaşmaktan logo yapımına kadar bütün fiziksel ve psikolojik konulara detaylı olarak değineceğimiz eğitimlerde Youtube’da başarılı olmanın sırlarını beraber keşfedeceğiz.

“Başaramazsın” diyenlere kulaklarınızı kapatmaya hazırsanız, artık gerçek ve net bir başarıya, tecrübeli uzmanlar yardımıyla ulaşmak istiyorsanız; bu kulüp tam da sizin için oluşturuldu.

Sıfır noktasından başlayıp milyonlara ulaşma şansını yakalamak için, video paylaşarak para kazanmak için, hepsinden önemlisi kişisiel tatmin ve mutluluğunuz için Youtube hayalinizi daha fazla ertelemeyin!

DİJİTAL PARA

Son yıllarda, özellikle de ülkemizde söz konusu kripto-paralar, ICO ve blockchain teknolojileri olduğunda, doğru bilgiye doğru şekilde ulaşabilmek neredeyse imkansız hale geldi.

Her gün medyada dikkat çekme veya karalama amacıyla gerçeklikle ilgisi olmayan art niyetli haberlere rastlıyoruz. Toplumun her kesiminden içselleştirmedikleri daha ne olduğunu bile tam olarak özümseyemedikleri bu konularda bilhassa sosyal medya ve diğer mecralarda yalan/yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştırmakta.

Bunlar da yetmezmiş gibi insanlık tarihi boyunca iyi olan, güzel olan ne varsa ona yapışıp; kendi gemisini yüzdürmeye çalışan art niyetli, dolandırıcı kişi ve grupların nispeten yeni gelişmekte olan bu ekosisteme bir zehir gibi yayılarak insanları aldatmaya çalışması da başka bir gerçeklik.

İşte bütün bunlar Z Kuşağının bu konuda bilinçlendirilmesi için bu eğitimi planlamayı kaçınamaz hale getirdi.

Dijital Para konusunda merak edilen tüm soruların cevabı GENZA’da!

UZAY ve ASTRONOMİ

Astronomi ve Uzay kulübünde, uzay ve evrene ilişkin kavramları bilen, ilgili bilimsel yayınları takip eden, dünyayı ve evreni daha iyi algılayan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilere, astronomi bilimiyle ilgili temel kavramlar ve bilgiler verilmektedir.

Öğrencilerimiz astronomi dersinde fizik ve matematik kazanımları ile astronomiye olan ilgilerini geliştirmek için fırsat bulacaklar. Uzayda seyahat nasıl oluyor? Evrende yalnız mıyız? Sorularının cevabını öğrenmek için kulüpte  Güneş Sistemi, Güneş, gezegenler ve yıldızları detaylı bir şekilde teleskoplarla gözlemleyip inceleyerek ilgili verilere ve özelliklere ulaşmak için eğitimler alacaklar ve elde edilen verilere uygun olarak çeşitli modellemeler yapacaklar.

 

MÜZİK

Sanatın olmadığı hiçbir toplum gelişip ilerleyemez ilkesiyle Genza’da Z Kuşağına özel müzik eğitimlerinin yapılacağı kulübümüzde Bateri, Elektro Gitar, Bass Gitar, Piyano, Bağlama, Tambur, Keman enstrüman eğitimlerinin yanı sıra Ses Eğitimleri, Canlı Müzik Performansları ve Müzik Öğretmenliği ile Konservatuvara hazırlık kursları verilmektedir. 

SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI

Z Kuşağını eğitim hayatında ve gelecekteki mesleki hayatlarında bir adım önde olmalarını sağlayacak yeteneklerden; Soyut ve somut objeler arasındaki ilişkiyi kurabilme, stratejik bakış açısı geliştirme, sözel ifade ve el becerileri kullanabilme, psikomotor becerilerini geliştirme, duygusal ve sayısal zekayı geliştirme alanlarında onlara katkı sunacak Satranç ve Akıl oyunları kulübünde öğrencilerimiz Uzman eğitimciler tarafından Z Kuşağına özel hazırlanan ders içerikleriyle kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. 

Whatsapp Bilgi Hattı
1
Whatsapp İletişim Hattı
GENZA (Z KUŞAĞI AKADEMİSİ) İLETİŞİM
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?