BAŞVURU TARİHİ 11-19 MAYIS
ONLINE MÜZİK YARIŞMASI

Etkinliğimiz Elazığ’ın gençlerine yeteneklerini keşfederek sergileme fırsatı vermeyi ve müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Yarışma toplumsal ve sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan gençlerin katılabileceği “Özel Kategori” ile bu alanda farkındalık yaratarak, müzikle engelleri kaldırmayı da hedeflemektedir.

Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na Kimler Katılabilir?
Yarışmaya Elazığ ilinde ikamet eden İlkokul, Orta okul ve Lise Öğrencileri, 5 farklı kategoride katılabilir.

BİREYSEL ENSTRÜMAN 

Müzikle amatör, hobi amaçlı uğraşan genç yetenekler, her türlü Batı Müziği ve Geleneksel Türk Müziği repertuvarı ve bireysel çalgılarıyla katılabilir. 

GRUP ENSTRÜMAN 

Müzikle amatör, hobi amaçlı uğraşan genç yetenekler, en az iki kişiden oluşan gruplarıyla her türlü Batı Müziği ve Geleneksel Türk Müziği repertuvarı ve grup çalgılarıyla katılabilir. 

BİREYSEL ŞARKI

Müzikle amatör, hobi amaçlı uğraşan genç yetenekler, her türlü Batı Müziği ve Geleneksel Türk Müziği repertuvarı ile bireysel şarkı söyleyerek katılabilir. Şarkı eşliği altyapı karaoke veya enstrüman/lar eşliğiyle gerçekleşir.

GRUP ŞARKI

Müzikle amatör, hobi amaçlı uğraşan genç yetenekler, her türlü Batı Müziği ve Geleneksel Türk Müziği repertuvarı ile grubuyla şarkı söyleyerek katılabilir. Şarkı eşliği altyapı karaoke veya enstrüman/lar eşliğiyle gerçekleşir.

ÖZEL KATEGORİ

Farklı öğrenme ihtiyaçları olan fiziksel veya zihinsel dezavantajlı gençler, yaş sınırı olmadan, her türlü Batı Müziği ve Geleneksel Türk Müziği repertuvarı, çalgıları, şarkıyla bireysel veya grup olarak katılabilir.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI VE ÖDÜL

Jüriler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda en yüksek puanı alan yarışmacı GENZA’dan %50 Eğitim Bursu, en yüksek puanı alan 2. yarışmacı GENZA’dan %35 Eğitim Bursu, en yüksek puanı alan 3. yarışmacı GENZA’dan %25 Eğitim Bursu almaya hak kazanacaktır.

 

BAŞVURU FORMU    Whatsapp Bilgi Hattı
    1
    Whatsapp İletişim Hattı
    GENZA (Z KUŞAĞI AKADEMİSİ) İLETİŞİM
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?